„Skip“ ir „Arc’teryx“ partnerystė: kasdienio nešiojamo egzoskeleto rinka

egzoskeletas
egzoskeletas

Nešiojamosios technologijų startuolė „Skip“, kuri pradėjo savo veiklą kaip slaptas projektas „Alphabet“ įmonėje, šią savaitę išėjo iš slėptuvės ir paskelbė apie partnerystę su lauko drabužių specialistu „Arc’teryx“. Šis sandoris yra pirmasis, kuris į rinką išveda „Skip“ technologiją: „power pants“, kurie naudoja minkštą egzoskeletą.

Technologija, vadinama MO/GO, trumpai – „kalnų ožka“, yra hibridinė minkšta/kieto tipo sistema, skirta padėti nešiotojui judėti ir suteikti papildomos energijos vaikščiojant. Ji nepakeičia žmogaus vaikščiojimo, bet suteikia 40% energijos asistavimą keturgalviams raumenims ir šlaunies raumenims, tuo pačiu mažindama kelio sąnarių apkrovą.

egzoskeletas

Technologijos rezervacijos prasideda šią savaitę, o pristatymai turėtų prasidėti vėliau šiais metais. MO/GO planuojama pristatyti kaip nuomos paslaugą vėlyvą vasarą ar ankstyvą rudenį, šalia tokios turistinės vietos kaip Didysis Kanjonas.

„TechCrunch“ pirmą kartą parašė apie šią technologiją 2021 m., kai ji dar buvo kuriama „Alphabet’s X Labs“ mėnulio šūvio laboratorijoje.

Tačiau tarp vėlyvos 2023 m. ir ankstyvos 2024 m. „Alphabet“ pranešė apie išteklių mažinimą X laboratorijose kaip dalį visos įmonės atleidimų. „Google“ motininė įmonė įtraukia X laboratorijas į vadinamąjį „Kiti statymai“ vienetą, kuris prarado 1,19 milijardo dolerių 2023 m. trečiąjį ketvirtį.

„2023 m. pabaigoje tapo aišku, kad projektas „Alphabet“ viduje neturėtų prasmės,“ – sako įkūrėja ir vadovė Kathryn Zealand „TechCrunch“. „Tai buvo taip pat metas, kai pasaulyje vyko daug išlaidų mažinimo, ir tai buvo sudėtinga. Prasidėjo rinkimosi lėšos etapas.“

„Alphabet“ nepardavė „Skip“ pagrindinės intelektinės nuosavybės Zealand kaip asmeniui, todėl ji įsitraukė į derybas su rizikos kapitalo fondais, siekdama suformuoti atsiskyrimą. Iki šiol startuolis surinko 6 milijonus dolerių per kombinuotą finansavimą ir dotacijas. Pradėjus veikti savarankiškai, vis svarbiau tapo pasirašyti partnerystę mados srityje, siekiant išplėsti rinkos galimybes.

„Aš siaubingai suprantu madą,“ – su šypsena sako Zealand. „Net dirbant X laboratorijoje buvo aišku, kad technologija turi potencialą. Žmonės atėjo su kelio skausmais arba su problemomis lipti laiptais. Jie apsivilkdavo prototipą ir galėdavo tai padaryti.“

Zealand pasakoja apie moterį, kuri 25 metus nebuvo užlipusi laiptais, bet su technologija tai padarė du kartus iš eilės. „Tačiau nuo „veikia laboratorijoje“ iki „tinkamo vartotojui kasdien naudoti produkto“ – daugelis iššūkių buvo susiję su nešiojamumu,“ – sako ji.

Iš pradžių „Skip“ tyrinėjo kelias drabužių partnerystes, galiausiai nusistovėjo ties viena. „Arc’teryx“ „patenkino visas sąlygas“, pagal Zealand. Įsikūrusi Vankuveryje, Britų Kolumbijoje, įmonė gamina drabužius, bet taip pat ir „kietąsias prekes“ kaip diržus ir slidinėjimo batus – tai forma ir funkcija, kuri buvo tiesiai „Skip“ interesų zonoje.

Žygių nuoma suteiks anoniminę duomenų rinkimą, kad būtų galima išbandyti MO/GO sudėtingose, realaus pasaulio sąlygose, tačiau „Skip“ galutinis dėmesys yra kasdienis nešiojimas. Pradinė kaina 4500 dolerių beveik tikrai apribos jos naudojimą ne judėjimo ribojamų asmenų. Zealand sako, kad šiuo metu vyksta klinikiniai bandymai, siekiant ištirti sistemos efektyvumą pagalbinant sąlygas, pavyzdžiui, Parkinsono ligą.

Bet koks potencialas, kad sistema būtų klasifikuota kaip medicinos įrenginys, vis dėlto, tikriausiai yra dar keli metai. Trumpuoju laikotarpiu „Skip“ siekia, kad jų sistema būtų apmokėta per FSA, kad padėtų sumažinti kainą vartotojams. Gamybos mastelio didinimas taip pat laikui bėgant padės sumažinti kainą.

„Alphabet“ per metus įvairiais būdais dirbo su X laboratorijų išvestinėmis įmonėmis. Dideli projektai, pavyzdžiui, „Waymo“, dažniausiai gauna daugiau pagrindinio palaikymo iš technologijų giganto, tuo tarpu mažesni projektai yra stumiami iš lizdo ir skatinami skristi savarankiškai.

Paskutinis modelis atrodo, kad tampa dažnesne alternatyva, nes „Alphabet“ sumažina išteklius. „Iyo“ įkūrėjas ir vadovas Jason Rugolo pasakojo panašią istoriją, kai kalbėjome apie jo įmonės generatyvinio AI ausines gegužės mėnesį, pažymėdamas, kad „Alphabet“ buvo ankstyvasis investuotojas, bet nusprendė neįsėsti į startuolio valdybą.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *