Dirbtinis intelektas (DI) – tai technologijų sritis, kuri skatina mašinas atlikti užduotis, kurias tradiciškai atliko žmonės. Ši sritis apima tokias technologijas kaip mašininis mokymasis, gilusis mokymasis ir neuroniniai tinklai, kurie imituoja žmogaus mąstymo procesus ir sprendimų priėmimą.

Kaip dirbtinis intelektas veikia?
Dirbtinio intelekto sistemas galima mokyti naudojant didelius duomenų kiekius, kurie apdorojami per sudėtingus algoritmus, siekiant modeliuoti abstrakčius modelius. Tai leidžia DI sistemoms atpažinti raštus, veido bruožus, kalbėjimo ypatybes ir net atlikti sudėtingus sprendimus realiuoju laiku.
Dirbtinio intelekto pritaikymas
DI technologijos taikomos įvairiose srityse, pradedant sveikatos priežiūra, baigiant automobilių pramonė ir finansų sektorius. Pavyzdžiui, DI naudojamas diagnostikuoti ligas, valdyti finansines operacijas ar net vairuoti autonominius automobilius.
Dirbtinio intelekto iššūkiai ir etika
Nepaisant technologinių pasiekimų, DI kelia etinius ir socialinius iššūkius, tokie kaip privatumo saugumas, darbo vietų praradimas dėl automatizacijos ir sprendimų priėmimo skaidrumas.