„TechCrunch“ neseniai apsilankė „Apple“ gamykloje Austine, Teksase, kur buvo galima iš arti pamatyti, kaip veikia „Daisy“ ir jos pirmtakai. Nuo 2013 metų čia gaminamas „Mac Pro“ stalinių kompiuterių modelis, esantis už maždaug 20 minučių kelio automobiliu nuo Austino centro. 400,000 kvadratinių pėdų ploto gamykla įsikūrusi pramonės parkų labirinte, kuri yra vos kelios minutės kelio į pietus nuo „Apple“ korporacijos.

2019 m. pradėjus naujo 1 milijardo JAV dolerių vertės komplekto statybas, vos baigus pirmąją fazą 2022 m., kompanija paskelbė apie tolesnį plėtros etapą, kuris turėtų būti baigtas iki 2025 m. kovo mėn. Bendrai Austino kampusas sudarys 133 akrus– tai konkuruoja su 175 akru dydžio būstine Kupertino mieste.
„Mac Pro“ buvimą galima tiesiogiai sieti su kompanijos siekiu plėsti gamybą JAV. Šis žingsnis suteikė apie 900 darbo vietų regione, gaminant žinomą „šiukšliadėžės“ versiją „Apple“ prabangiausio stalinių kompiuterių. Prieš pandemiją „Apple“ patvirtino, kad mieste bus gaminama ir šio modelio įpėdinė.
Perdirbimo iniciatyvos
Gamykloje, praėjus saugumo patikrinimui, lankytojus pasitinka surikiuotos eilės didelių „sūrio trintuvo“ tipo kompiuterių. Už jų – eilės aukštų pramoninių lentynų, pilnų nežymėtų kartoninių dėžių, prikrautų brangių sistemų. Šioje vietoje prasideda daugybė technologinių nuotykių, nes kompanija stengiasi padaryti savo tiekimo grandinę anglies neutralią iki 2030 metų.
Netoliese yra nedidelė perdirbimo įrenginių erdvė, kurioje įsikūręs vidutinio dydžio pramoninis elektronikos atliekų rūšiavimo sistemų kompleksas. Metalinių šliuzų labirintas naudoja galingus magnetus, ištraukiančius metalus ir retųjų žemių medžiagas iš pasibaigusio eksploatavimo „Apple“ įrenginių. Dauguma tikrosios e-atliekų rūšiavimo vyksta ne vietoje, o trečiųjų šalių e-atliekų tvarkymo įrenginiuose. Tačiau ši sistema naudojama bendrovės pastangoms tobulinti.
Technologinis efektyvumas ir vartotojų dalyvavimas
Robotika ateityje užims vis svarbesnį vaidmenį šiose pastangose. Paskutiniais metais atsirado startuoliai, tokie kaip „Amp Robotics“ ir „Glacier“, kurie derina automatizaciją ir AI pagrįstas vaizdo sistemas, siekdami padidinti rūšiavimo veiksmingumą ir uždaryti e-atliekų ciklą. Tai garbingas tikslas, tačiau technologinio efektyvumo ir vartotojų įsitraukimo dar toli gražu nepakanka. Šiuo metu kompanija įdiegė robotą vardu „Daisy“, kuris yra suprojektuotas atliekų perdirbimui ir yra gerokai efektyvesnis nei jo pirmtakai.