Humanoidiniai robotai pramonėje: ar mes pasirengę?

Humanoidiniai robotai pramonėje
Humanoidiniai robotai pramonėje

Industrijos gali būti pasirengusios humanoidiniams robotams, bet ar robotai pasirengę joms? Į šį klausimą bando atsakyti „Boston Dynamics“, „Agility“, „Neura“ ir „Apptronik“ vadovai, aptariant pramonės būklę.

Automatizacijos parodoje „Automate“ galėjote pereiti visą parodų aikštelę ir nesutikti nė vieno humanoido. Mano skaičiavimu, buvo iš viso trys tokie patys neveikiantys prototipai. „Neura“ demonstravo seniai žadėtą robotą 4NE-1, šalia tradicinių formų. Taip pat buvo įrengta maža foto zona, kur galėjote pasidaryti asmenukę su robotu, ir tiek.

Humanoidiniai robotai pramonėje

Kasmetinėje Pažangios automatizacijos asociacijos (A3) parodoje ryškiai trūko „Agility“ stendo. Oregono įmonė praėjusiais metais čia pademonstravo mažą „Digit“ robotų armiją, kurie perkelia dėžes nuo vienos sienos iki konvejerio. Tai nebuvo sudėtinga demonstracija, bet bipedalinių robotų darbas išvien vis tiek buvo traukos centras.

„Agility“ produkto vadovė Melonee Wise pasakojo, kad šiemet nusprendė nedalyvauti, nes įmonė jau turi tiek užsakymų, kiek gali tvarkyti. Ir būtent tam yra skirtos šios prekybos parodos: gamintojams ir logistikos įmonėms ieškoti technologinių sprendimų, kurie padėtų išlikti konkurencingiems.

Koks bus humanoidų vaidmuo šiame ekosistemoje, turbūt yra didžiausias klausimas, kuris šiuo metu kyla visiems. Per didžiausią robotikos bumo ciklą, kurį esu matęs pats, daugelis krapšto galvas. Galiausiai, idėja apie „bendros paskirties“ humanoidinį robotą prieštarauja dešimtmečius trunkančiai ortodoksijai. Viso gero roboto koncepcija yra mokslinės fantastikos dalis jau gerą šimtmetį, tačiau realybė visada buvo vienos paskirties sistemos, sukurtos gerai atlikti vieną užduotį.

Panelės diskusija

Nors fizinis buvimas nebuvo didelis, humanoidų tema dominavo renginyje. A3 paprašė manęs moderuoti panelę šia tema. Pradžioje nedrąsiai priėmiau šią idėją, nes mūsų diskusijos „Disrupt“ paprastai trunka 20-25 minutes. Tačiau pokalbio pabaigoje buvo aišku, kad galėjome užpildyti dar vieną valandą.

Pokalbyje dalyvavo „Boston Dynamics“ CTO Aaron Saunders, „Apptronik“ generalinis direktorius Jeff Cardenas ir „Neura“ vadovas David Reger. Aš pradėjau diskusiją, paklausdamas auditorijos, kiek žmonių laiko humanoidinį formos faktorių abejotinu. Maždaug trys ketvirtadaliai dalyvių pakėlė rankas, kas atitinka mano lūkesčius šiame procesų etape.

Į A3 šiuo metu galima žiūrėti atsargiai optimistiškai. Be panelės šia tema „Automate“, organizacija rengia Humanoidinių robotų forumą Memfyje šį spalį. Tai atkartoja 2019 m. pradėtą A3 Autonominio mobiliojo roboto (AMR) forumą, kuris numatė sprogstamą augimą sandėlių robotikoje pandemijos metu. Investuotojai yra mažiau atsargūs dėl savo optimizmo.

Galimi iššūkiai

Vis dėlto yra daug priežasčių būti skeptiškam. Bumo ciklai yra sunkiai naviguojami, kai esate jų viduryje. Pinigų, kurie šiuo metu keičiasi rankomis (žr.: „Figure“ neseniai pritraukė 675 milijonus JAV dolerių), kiekis verčia susimąstyti įvairių startuolių žlugimo kontekste kitose srityse. Tai taip pat vyksta laikotarpiu, kai robotikos investicijos sulėtėjo po kelių labai karštų metų.

Šiame etape vienas didžiausių rizikos veiksnių yra per didelis pažado davimas. Kiekviena nauja technologija susiduria su šia rizika, bet kaip nors, pavyzdžiui, humanoidinis robotas yra šios problemos žaibolaidis. Kaip ir eVTOL šalininkai mato technologiją, pagaliau įgyvendinančią skraidančių automobilių pažadą, asmeninio roboto tarnautojo koncepcija atrodo pasiekiama.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *